Jesteśmy na Google+
Google+

Produkty

Autoryzowany dystrybutor firm 3M i DYNABRADE

Zapoznaj się z szeroką gamą naszych produktów. W ofercie m. in. materiały ścierne i narzędzia pneumatyczne.

High Flow

System filtracyjny High Flow to zaawansowana konstrukcja wykorzystująca innowacyjność 3M oraz szerokie doświadczenie w dziedzinie filtracji, która zapewnia osiągnięcie wysokich natężeń przepływu w obudowie o kompaktowych rozmiarach. W porównaniu z konwencjonalną obudową z wkładami świecowymi, system filtracyjny High Flow posiada następujące zalety:

• Wysoka przepustowość

Unikalna konstrukcja filtrów High Flow pozwala na prowadzenie procesu filtracji przy natężeniach przepływu przez jeden wkład dochodzących aż do 113 m³/h (500 gpm). W rezultacie mniejsza ilość elementów filtracyjnych niezbędnych do zapewnienia prawidłowych warunków procesowych. W rzeczywistości system filtracyjny High Flow wymaga jedynie 1/10 ilości plisowanych wkładów filtracyjnych o szerokości 2,5’’ (63,5 mm).

• Kompaktowa konstrukcja

Dzięki zastosowaniu mniejszej liczby elementów oraz kierunkowi przepływu od zewnątrz do wewnątrz możliwe jest zredukowanie wielkości obudowy przeznaczonej dla danej aplikacji. Obudowa filtracyjna Figh Flow ma o połowę mniejsze wymiary w porównaniu z konkurencyjnymi obudowami oferowanymi dla tego samego przepływu. Pozwala to na obniżenie kosztów inwestycyjnych, a także ograniczenie miejsca niezbędnego do instalacji systemów.

• Łatwość obsługi

System filtracji High Flow został zaprojektowany w celu zapewnienia prostoty użytkowania i obsługi. Przyjazna użytkownikowi, ergonomiczna rączka ułatwia instalacje i wyjmowanie wkładu filtracyjnego  bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi oraz dodatkowego sprzętu, natomiast unikalny mechanizm mocowania wkładu “twist-to-lock”(przekręć i zablokuj) zapewnia samouszczelniające połączenie.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WKŁADÓW FILTRACYJNYCH HIGH FLOW

PARAMETR

DŁUGOŚĆ ELEMENTU (NOMINALNA)

40”

60”

Dokładność filtracji (mikrony)

1, 2, 5, 10, 15, 25, 40 oraz 70

Średnica filtra  (cm/cale)

16.5 / 6.5

Długość filtra  (cm/cale)

101.6 / 40

152.4 / 60

 

Medium filtracyjne High Flow

Filtry High Flow są projektowane przy wykorzystaniu najnowszej technologii pozwalającej na optymalizacje przepustowości i jakości filtratu w celu zapewnienia satysfakcji klienta. Wkłady filtracyjne posiadają unikalną konstrukcję  plisu, która pozwala na uzyskanie bardzo dużej powierzchni filtracyjnej.

Konstrukcja plisu poziomego

Innowacje 3M znalazły zastosowanie w filtrach High Flow. Opatentowana konstrukcja plisu poziomego maksymalizuje powierzchnię filtracyjną. Rozdmuchane mikrowłókna polimeru stanowią bazę medium filtracyjnego, wykonanego z włókien o ściśle kontrolowanych średnicach, tworzą strukturę charakteryzująca się absolutną dokładnością filtracji zanieczyszczeń. Unikalnym procesem jest kształtowanie medium filtracyjnego w celu  wytworzenia bardziej jednorodnego wzoru plisu, co w rezultacie pozwala na lepsze wykorzystanie medium poprzez równomierne rozprowadzanie cieczy w całej strukturze filtra. Umożliwia to osiągniecie stabilnej dokładności filtracji w systemie o kompaktowych wymiarach.

Specyfikacja i parametry procesowe

Wszystkie gradacje filtrów High Flow wykonano z medium filtracyjnego tworzonego przez rozdmuch mikrowłókien stopionego polipropylenu (spełniającego kryteria FDA) w strumieniu gorącego powietrza. Wytworzona w ten sposób warstwa filtracyjna zapewnia uzyskanie wysokiej skuteczności filtracji oraz szerokiej kompatybilności chemicznej. W procesie produkcyjnym nie są stosowane kleje, substancje wiążące lub silikon. Składniki użyte do produkcji filtrów spełniają wymagania FDA określone w spisie regulacji CFR Część 21 (USA). Warstwy oraz sztywne elementy podpierające wykonano z polipropylenu. O-ringi dostępne są w szerokim zakresie materiałów, ułatwia to dopasowania do konkretnej aplikacji, włączając standardowy nitryl, gumę etylenowo-propylenową (EPR), silikon oraz tworzywo fluorowęglowe.

 

Więcej informacji w poniższej ulotce:

/upload/HighFlowulotka.pdf

« powrót do listy produktów