Jesteśmy na Google+
Google+

Produkty

Autoryzowany dystrybutor firm 3M i DYNABRADE

Zapoznaj się z szeroką gamą naszych produktów. W ofercie m. in. materiały ścierne i narzędzia pneumatyczne.

Micro-Klean wkłady filtracyjne o zmiennej porowatości

Wkład filtracyjny Micro-Klean powstał jako rezultat ciągłych badań, testów oraz pracy inżynierów firmy  3M . Wkład filtracyjny Micro-Klean łączy w sobie najnowocześniejszą technologię wytwarzania włókien oraz zalety wynikające ze znakomitej konstrukcji. Wkład jest wytwarzany z szerokiego spektrum materiałów konstrukcyjnych, a także charakteryzuje się zmienną porowatością warstwy filtracyjnej, co pozwala na osiągniecie doskonałej charakterystyki pracy oraz obniżenie kosztów operacyjnych.

Konstrukcja

Wkłady filtracyjne Micro-Klean są produkowane z włókien o kontrolowanej średnicy oraz przy wykorzystaniu opatentowanego procesu, który pozwala na wytwarzanie wgłębnej warstwy filtracyjnej o zmiennej  porowatości. Włóknina filtracyjna posiada otwarte przestrzenie, które zmniejszają się wraz ze zbliżaniem się do osi wkładu. Taka struktura pozwala na zatrzymywanie zanieczyszczeń o większych rozmiarach w zewnętrznej części wkładu, podczas gdy mniejsze zanieczyszczenia są wychwytywane w miarę podążania przez poskręcane kanały w głębszych warstwach włókniny. Wszystkie włókna, z których zbudowana jest warstwa filtracyjna o zmiennej porowatości są impregnowane żywicą oraz podlegają polimeryzacji w celu związania ich w stabilną strukturę, co prowadzi do powstania sztywnego wkładu bez potrzeby stosowania wewnętrznego rdzenia podpierającego. Sztywna struktura zapewnia stabilną charakterystykę filtracji nawet podczas zmiennego ciśnienia w układzie. Przez cały proces produkcji wykonywane są testy oraz analizy statystyczne w celu monitorowania jakości wkładów Micro-Klean. Nasza troska o jakość produktu finalnego  pozwala osiągnąć powtarzalność parametrów każdego wkładu filtracyjnego Micro-Klean, dzięki czemu możliwe jest spełnienie dzisiejszych wymagań stawianych w krytycznych aplikacjach.

Korzyści

• Wysoka skuteczność usuwania zanieczyszczeń.

• Wysoka pyłochłonność  pozwalająca na redukcję kosztów filtracji.

• Możliwość pracy przy dużych spadkach ciśnienia (delta P) na wkładzie, sztywna konstrukcja zapobiega zgnieceniu wkładu.

• Wyeliminowana konieczność stosowania wewnętrznego rdzenia podpierającego zwiększa kompatybilność chemiczną wkładów.

• Powtarzalne charakterystyki filtracji.

• Specjalne kształty i długości wkładów dostępne na specjalne życzenie klienta.

Właściwy wkład do konkretnej aplikacji

Technologia produkcji wkładów Micro-Klean pozwala na osiągniecie sztywnej struktury filtra oraz uzyskanie wgłębnego charakteru filtracji włókniny w celu zapewnienia optymalnych parametrów filtracji przez cały czas pracy filtra oraz uzyskania doskonałej sprawności wychwytu cząstek zanieczyszczeń. Zakres mieszanek, z których może być wykonany wkład Micro-Klean pozwala na uzyskanie odpowiedniego rozwiązania dla każdej aplikacji klienta:

Konfiguracja 2

Konstrukcja ta łączy w sobie włókna celulozowe oraz żywice melaminową. Włóknina wykonana w całości z celulozy spełnia wymagania FDA. Wkład taki bardzo dobrze sprawdza się w aplikacjach związanych z filtracją cieczy spożywczych, wody pitnej, kosmetyków oraz napojów czy do filtracji wstępnej produktów farmaceutycznych. Wkład taki jest sterylny i nie pozostawia żadnego śladu w smaku i zapachu filtrowanej cieczy.

• Konfiguracja 3

Konstrukcja ta łączy w sobie włókna celulozowe oraz żywice fenolową. Te wkłady są zalecane do filtracji roztworów o zakresie pH od średniego do niskiego. Są one stosowane do filtracji emulsji fotograficznych, zawiesin zawierających tlenki atramentów, wody procesowej, barwników, substancji plastycznych oraz rozpuszczalników.

• Konfiguracja 8

Konstrukcja ta łączy w sobie włókna akrylowe oraz żywice fenolową. Te wkłady są wkładami ogólnego przeznaczenia, które mogą być wykorzystane w praktycznie każdej aplikacji z wyjątkiem aplikacji związanych z filtracją wody pitnej i produktów spożywczych. Wkłady te mają znakomitą odporność chemiczną na działanie kwasów. Mogą być stosowane do filtracji kwasów nieorganicznych oraz soli kwasów o stężeniach dochodzących do 10% w temperaturze pokojowej. Są one również wysoce odporne na działanie roztworów zasadowych w temperaturze pokojowej.

Szeroki zakres standardowych rozmiarów

Proces produkcji wkładów Micro-Klean pozwala na wytworzenie praktycznie każdej konfiguracji elementu w celu dopasowania ich do większości istniejących obudów filtracyjnych.

• Wersja obustronnie otwarta (DOE)

Dostępne są wielokrotne długości standardowych rozmiarów 9 3/4’’ oraz 10’’ w rozmiarze od 1 do 4 modułów.

Ważne: wkłady o długości 40’’ mogą być związane (łączone) polipropylenem lub klejami epoksydowymi, co może obniżyć maksymalną temperaturę pracy wkładu. Wkłady o długości do 30’’ mogą występować jako wkłady integralne bez substancji wiążących (tylko dla składu 8) i są pożądane w aplikacjach, gdzie wymagana jest wysoka chemiczna. Wkłady obustronnie otwarte są dostarczane z uszczelnieniami płaskimi typu Volara lub bez uszczelek. Ten płaski typ uszczelki (typ NG) jest szczególnie zalecany do głębszej filtracji (dla 1 i 5 μm nominalnie).

Wersja jednostronnie otwarta (SOE)

Standardowe wkłady filtracyjne jednostronnie otwarte są dostępne we wszystkich możliwych konfiguracjach w celu dopasowania do szerokiej grupy istniejących na rynku obudów filtracyjnych:

• Opcja B: Kod 7 z o-ringiem typu 226.

• Opcja C: Kod 8 z o-ringiem typu 222.

• Opcja F: Kod 3 z o-ringiem typu 222.

• Opcja R: Sprężyna na górze, opcja z uszczelnieniem płaskim lub bez.

Zakończenia B, C oraz F są dostępne z następującymi rodzajami uszczelnień pierścieniowych: silikon, guma fluorowęglowa, EPR, nitryl, silikon pokryty PTFE, Viton pokryty PTFE.

• Specjalne rozmiary i kształty na życzenie klienta

Na życzenie możliwe jest wyprodukowanie wkładów o długości do 70’’. Wszystkie tego typu wkłady są wykonane poprzez klejenie wkładów o mniejszej długości. Zastosowanie polipropylenowego wiązania redukuje maksymalną temperaturę pracy wkładu do 80°C.

KONFIGURACJA FILTRA MK

NOMINALNA DOKŁADNOŚĆ FILTRACJI (um)

SYMBOL GRADACJI I FORMULACJI FILTRA

RODZAJ WŁÓNA FILTRACYJNEGO

ŻYWICA SPALAJĄCA

 

 

 

2

1

Y2

Celuloza/szkło

 

 

Melaminowa

3

A2

Celuloza/szkło

5

B2

celuloza

25

F2

celuloza

50

L2

celuloza

 

 

3

3

A3

Celuloza/szkło

 

 

Fenolowa

5

B3

celuloza

25

F3

celuloza

50

L3

celuloza

 

 

 

 

8

1

Y8

Akryl

 

 

Fenolowa

3

A8

Akryl

5

B8

Akryl

10

C8

Akryl

25

F8

Akryl

 

 

Fenolowa

50

L8

Akryl

75

Q8

Akryl

100

V8

Akryl/Rayon

 

8

125

W8

Akryl/Rayon

      Fenolowa

150

X8

Akryl/Rayon

 

 Parametry procesowe

• Maksymalna temperatura pracy:

- standardowo 100°C dla konfiguracji 2,

- standardowo 120°C dla konfiguracji 3 i 8,

- przy zastosowaniu uszczelki polietylenowej: 93°C,

- modyfikacje zakończeń przy zastosowaniu polipropylenu: 82°C;

• Maksymalny spadek ciśnienia na wkładzie filtracyjnym: 4.8 bar 82°C;

• Spadek ciśnienia, przy którym zalecana jest wymiana wkładu: 2.4 bar.

 

Więcej informacji w poniższej ulotce:

/upload/MicroKlean.pdf

« powrót do listy produktów