Jesteśmy na Google+
Google+

Produkty

Autoryzowany dystrybutor firm 3M i DYNABRADE

Zapoznaj się z szeroką gamą naszych produktów. W ofercie m. in. materiały ścierne i narzędzia pneumatyczne.

Prasy filtracyjne Andritz

Prasy filtracyjne są urządzeniami do separacji ciał stałych od cieczy. Zawiesina przepływa przez tkaninę filtracyjną, na której zatrzymane zostaną ciała stałe, a ciecz przepływa. Z napływających cząstek po pewnym czasie na tkaninie filtracyjnej wytwarza  się placek filtracyjny. Tkanina filtracyjna i placek powodują opór dla przepływu zawiesiny. Z narastaniem placka filtracyjnego potrzebne jest coraz większe ciśnienie, aby przezwyciężyć ten opór. Gdy we wnętrzu prasy filtracyjnej utworzy się zwarty placek filtracyjny, otwarcie spowoduje jego wypadnięcie.

Optymalne ustawienie parametrów procesu (przepływ, ciśnienie, czas) oraz właściwy dobór materiałów (tkanina filtracyjna, płyty filtracyjne) pozwalają na osiągnięcie przez prasy filtracyjne przy różnorodnych zastosowaniach maksymalnych wyników filtracji. Wszystkie etapy mogą być całkowicie zautomatyzowane.

Prasy filtracyjne składają się z kilku podstawowych części: stelaża, pakietu płyt filtracyjnych, tkanin filtracyjnych jak również różnorodnych modułów do automatyzacji przebiegu procesu filtracji.

Prasa filtracyjna osiąga znaczącą skuteczność rozdzielania i bezkonkurencyjnie wysoką zawartość suchej masy w placku filtracyjnym. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest oddzielenie cieczy od ciał stałych.

« powrót do listy produktów