Jesteśmy na Google+
Google+

Produkty

Autoryzowany dystrybutor firm 3M i DYNABRADE

Zapoznaj się z szeroką gamą naszych produktów. W ofercie m. in. materiały ścierne i narzędzia pneumatyczne.

Prasy taśmowe Andritz

Prasa taśmowa PowerPress nowej generacji ANDRITZ ustala nowe standardy w technologii odwadniania, opracowanymi w celu zwiększenia ciśnienia oraz aktywnej powierzchni filtracji na potrzeby zwiększenia suchej masy. Wysoka jakość wykonania i konstrukcja ze stali nierdzewnej zapewniają spełnienie najwyższych wymagań zarówno w oczyszczalniach komunalnych jak i w przemyśle.

Osad jest podawany i jednorodnie rozkładany w strefie grawitacyjnej. Separacja ma miejsce głównie dzięki sile grawitacji oraz dzięki szykanom obracającym osad. Strefa klinowa tworzy pierwszą strefę ciśnieniową dzięki dwóm zbiegającym się taśmom, tworzącym wzrost ciśnienia.

W strefie niskociśnieniowej następuje stopniowy wzrost ciśnienia. Osad zostaje odwodniony pomiędzy dwoma taśmami poprzez odpłynięcie wody przez górną taśmę tworzącą ciśnienie (zależne od siły nacisku i średnicy rolki) i do wnętrza rolki, która ma ok. 70% otwartej powierzchni.

W strefie ciśnieniowej S osad uzyskuje wysokie ciśnienie w celu uzyskania wysokiej suchej masy. Obydwie taśmy i osad przechodzą przez wiele rolek, których średnica stopniowo maleje. Wyjątkowo wytrzymała konstrukcja PowerPress umożliwia uzyskanie ciśnienia do 1.2 bar (PPS 2000) w ciągłej pracy przy napięciu taśmy max. 9.5 N/mm. Placek jest usuwany z taśmy dzięki zgarniaczowi wykonanemu z odpornego na ścieranie materiału.

Taśmy sa płukane oddzielnie poprzez system dysz.
Dodatkowo można zamówić szczotki czyszczące dysze podczas pracy.
Taśmy są wykonane z poliestru i mają powlekany zamek.

Taśmy są napędzane silnikiem połączonym bezpośrednio z rolkami napędowymi. Napięcie jest zapewnione przez poduszki powietrzne, nie wymagające kompresora.

Mechaniczny system prowadzenia taśmy zabezpiecza przed zsuwaniem się taśmy.

Taśmy są napędzane silnikiem połączonym bezpośrednio z rolkami napędowymi. Napięcie jest zapewnione przez poduszki powietrzna, nie wymagająca kompresora.

Mechaniczny system prowadzenia taśmy zabezpiecza przed zsuwaniem się taśmy.

Taśmy są napędzane poprzez rolki napędzane motoreduktorem. Prędkość jest regulowana elektronicznie - potencjometrem. Każda taśma jest napinana przez swoją rolkę napinającą, z dwoma cylindrami pneumatycznymi każda. Pływające rolki regulacyjne, oddzielnie dla każdej taśmy, zabezpieczają przed zsunięciem się taśm (regulator z dwoma poduszkami powietrznymi, automatyczny regulator dozujący powietrze oddzielnie do każdej poduszki oraz czujnik położenia taśmy). Indukcyjne czujniki mogą zatrzymać PowerPress unikając uszkodzenia taśmy.

« powrót do listy produktów